| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Category: | |
| Manufacturer: | Glenair |
| Manufacturer Part Number: | Glenair M83723/35A08A |
| Shell Size: | 8 |
| Thread Size: | 0.438-28 |
| Strain Relief: | Yes |
| Maximum Cable Diameter: | 0.235 in |
| Shell Finish: | Black Anodize |
| Locking Mechanism: | Threaded |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| SKU: | GLEM83723/35A08A |
M83723/35A08A
| ICC Number: | GLEM83723/35A08A |
| Manufacturer: | Glenair |
| Manufacturer Number: | M83723/35A08A |
| Datasheet: | Part Number Index |
| ECAD Model: |
Description:
D63 - CONNECTOR ACCESSORY

